UGX530,000 Original price was: UGX530,000.UGX500,000Current price is: UGX500,000.| Sim Slots | Dual Sim |
| Battery Capacity | 3000mAh – 5000mAh |
| Sim Type | Dual SIM |
| OS | Android OS |
| Colour | Blue |
| Brand | Infinix |
| Screen size | 8 inches |
| RAM | 2 GB |
| Internal Memory | 32 GB |
| Warranty Period | 1 Year |
| Colour | Multicolour |
| Brand | |
| Screen size | 7 inches |
| Sim Type | Dual SIM |
| OS | Android OS |
| Sim Slots | Dual Sim |
| Battery Capacity | 3000mAh – 5000mAh |
| RAM | 2 GB |
| Internal Memory | 32 GB |
UGX600,000 Original price was: UGX600,000.UGX570,000Current price is: UGX570,000.- Battery:Â Non-removable Li-Po 5000 mAh battery
- Selfie Camera:Â Single: 8 MP, f/2.0, 25mm (wide)
- Main Camera: Triple: 13 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/3.1″, 1.12µm, PDAF
- CPU: Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53
- OS: Android 9.0 (Pie), XOS 5.0
- SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
- Size: 6.52 inches, 102.6 cm2 (~81.5% screen-to-body ratio)
- Internal Memory: 32GB + 2GB RAM
UGX640,000 Original price was: UGX640,000.UGX600,000Current price is: UGX600,000.Hot 9 Play, Quetzal Cyan
- Display:Â 6.82-inch HD+ waterdrop display
- Rear Camera:Â 13MP + 0.3MP AI dual rear camera with triple-LED flash
- Front Camera:Â 8MP front camera with flash light
- Memory:Â 32GB internal storage, 2GB RAM
- Processor:Â Mediatek MT6761Â octa-core processor
- Battery Capacity:Â 6000mAh
- Number of Sim Cards:Â Dual SIM
- Connectivity:Â Bluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, OTG, microUSB 5
End of content
End of content