UGX1,400,000 Original price was: UGX1,400,000.UGX1,250,000Current price is: UGX1,250,000.| DESIGN |
|---|
| Product colour | Black |
| Product type | Notebook |
| Form factor | Clamshell |
|
|---|
| Brand | DELL |
| Family | Inspiron |
| Series | 3000 |
| Model name | 3582 |
| Part Number | 3582-5798 |
| Release Date | 16 January 2019 |
| EAN/UPC code | 5397184245798 |
| PROCESSOR |
|---|
| Processor family | Intel Pentium Silver |
| Processor frequency | 1.10 GHz |
| Processor boost frequency | 2.70 GHz |
| Processor codename | Gemini Lake |
| Thermal Design Power (TDP) | 6 W |
| Processor model | N5000 |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 4 |
| Processor cache | 4 MB |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor socket | BGA 1090 |
| MEMORY |
|---|
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Internal memory (installed) | 4 GB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory slots | 1x SO-DIMM |
| DISPLAY |
|---|
| Display diagonal | 15.6 inch |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Display response rise/fall | 25 ms |
| Pixel density | 100 ppi |
| Pixel pitch | 0.252 x 0.252 mm |
| Display brightness | 220 cd/m² |
| Display surface | Matt |
| Aspect ratio | 16:9 |
| HD type | Full HD |
| LED backlight | Y |
| Touchscreen | N |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| GRAPHICS |
|---|
| On-board graphics adapter | Y |
| Number of execution units | 18 |
| Discrete graphics adapter | N |
| On-board graphics adapter model | Intel UHD Graphics 605 |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| On-board graphics adapter base frequency | 200 MHz |
| On-board graphics adapter dynamic frequency (max) | 750 MHz |
| Maximum on-board graphics adapter memory | 8 GB |
| STORAGE |
|---|
| Total storage capacity installed | 500 GB |
| Compatible memory cards | SD |
| Card reader integrated | Y |
| Storage media | SSD |
| OPTICAL DRIVE |
|---|
| Optical drive type | N |
| NETWORKING |
|---|
| Top Wi-Fi standard | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | 1×1 |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11ac |
| Ethernet LAN | N |
| Bluetooth | Y |
| 4G | N |
| 3G | N |
| PORTS & INTERFACES |
|---|
| Charging port type | DC-in jack |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Combo headphone/mic port | Y |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| AUDIO |
|---|
| Built-in microphone | Y |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 2 W |
| Audio chip | Realtek ALC3204 |
| CAMERA |
|---|
| Front camera | Y |
| Front camera HD type | HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera signal format | 720p |
| Front camera resolution (numeric) | 0.92 MP |
| KEYBOARD |
|---|
| Numeric keypad | Y |
| Windows keys | Y |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard language | German |
| SOFTWARE |
|---|
| Operating system installed | Windows 10 Home |
| Operating system language | German, Dutch, English, French, Italian |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Drivers included | Y |
| Bundled software | Financial Tracker & Retail Information |
| BATTERY |
|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery weight | 200 g |
| Battery recharge time | 4 h |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity (Watt hours) | 42 Wh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| WEIGHT & DIMENSIONS |
|---|
| Weight | 2 kg |
| Height (rear) | 2 cm |
| Height (front) | 1.99 cm |
| Depth | 258 mm |
| Width | 380 mm |
| POWER |
|---|
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| AC adapter output current | 2.31 A |
| SECURITY |
|---|
| Cable lock slot | Y |
| Password protection | Y |
UGX18,230,000 Original price was: UGX18,230,000.UGX16,131,000Current price is: UGX16,131,000.COLLABORATE WITH MAXIMUM INTERACTIVITY
Connect, collaborate and share information effortlessly on a truly multi-purpose projection system. The EB-1460Ui ultra-short throw interactive projector offers a smart collaboration platform for sharing
and co-authoring, whether across long distances or with multiple PCs and mobile devices to powerfully enhance your meetings and video conferences.
- Beyond Full HD Resolution
- White and Colour Light Output at 4,400 lumens
- Dual Screen Interactivity
- Wireless Projection w/o Software
- Finger Touch Interactive
- Ultra Short Throw 80″ 47cm
- 10,000 Hours Lamp Life in Eco Mode
- Multi-PC Projection
UGX15,000 Original price was: UGX15,000.UGX12,000Current price is: UGX12,000.- Type : HDMI Cable
- Super High Quality HDMI Cable
- Transfer data at a super fast speed
- Backward compatible to all previous versions
- Cable Length : 3mtr
UGX5,000,000 Original price was: UGX5,000,000.UGX3,500,000Current price is: UGX3,500,000.HPE Microserver Gen10 /4-LFF NHP/(4U)/AMD OpteronTM X3216(1.6-3.0GHz)/1 x HP 8GB 1Rx8/NO HDD /Marvell 88SE9230 SATA controller/No DVD-RW/ 2 X 1Gb Emb/1xNHP Fans/1x200W NHP/1-1-1 No Keyboard, NoMouse, Tower (4U)
UGX5,600,000 Original price was: UGX5,600,000.UGX5,400,000Current price is: UGX5,400,000.Processor Intel Core i7-10510U (4C / 8T, 1.8 / 4.9GHz, 8MB)
Operating System Windows 10 Pro 64
Memory 1x 8GB SO-DIMM DDR4-2666
Hard Drive 512GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe Opal2
Display Type 15.6″ FHD
Graphics Integrated Intel UHD Graphics
AC Adapter 65W USB-C
Warranty 1 Year Depot
Camera 720p with ThinkShutter
Wireless Intel AX200 11ax, 2×2 + BT5.0 Integrated Mobile Broadband
Keyboard Non-backlit, English
UGX5,100,000 Original price was: UGX5,100,000.UGX4,450,000Current price is: UGX4,450,000.Processor 10th Gen Intel Core i5-10210U (4C / 8T, 1.6 / 4.2GHz, 6MB)
Operating System Windows 10 Home 64
Memory 8GB DIMM DDR4-2666
Hard Drive 512GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe
Display Type 14″ FHD (1920×1080) IPS 250nits Anti-glare
Graphics Integrated Intel UHD Graphics
AC Adapter 65W USB-C
Warranty 1 Year Depot
Keyboard Backlit (English)
Wireless 11ac, 2×2 + BT5.0
Camera 720p with ThinkShutter
UGX25,000,000 Original price was: UGX25,000,000.UGX18,000,000Current price is: UGX18,000,000.ThinkSystem SR590 Xeon Silver 4110 (8-Core 2.1GHz 11MB 2400 MHz Cache/85W) 16GB (1x16GB, 2Rx8 RDIMM), 3x600GB 10k SAS, Storage Controller 930-8i Supports RAID (0/1/10/5/
50/6/60), 2x750W, XCC Advanced, Tooless Rails, Front VGA, No Optical Drive, No Mouse, No Keyboard, 3 yr warranty (2U Rack Server)
End of content
End of content