| Category | Technical Details |
|---|---|
| Model | P16s G3 |
| Processor | Intel® Core™ U7‑155H |
| Memory (RAM) | 16GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 TLC Gen4 |
| Graphics | NVIDIA RTX 500 Ada, 4GB |
| Operating System | No OS (None / FreeDOS) |
| Display | 16.0″ WUXGA (1920×1200), Anti‑Glare |
| Camera | FHD IR Camera |
| Wireless | Intel AX211 2×2 Wi‑Fi 6E + Bluetooth |
| Warranty | 3‑Year Carry‑In + 1‑Year Premier Support |











