| Category | Technical Details |
|---|---|
| Model | L14 |
| Processor | Intel® Core™ U7‑255U |
| Memory (RAM) | 16GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 TLC Gen4 |
| Graphics | Integrated Intel Graphics |
| Operating System | No OS (None / FreeDOS) |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200), Anti‑Glare, 400 nits |
| Camera | 5MP RGB + IR Camera |
| Wireless | Intel AX211 2×2 Wi‑Fi 6E + Bluetooth |
| Security | Smart Card Reader (N‑SCR), Fingerprint Reader (Y‑FPR) |
| Battery | 3‑Cell 46.5Whr |
| Power Adapter | 65W USB‑C (3‑Pin UK) |
| Keyboard | Backlit Keyboard (UK‑English) |
| Warranty | 1‑Year Carry‑In + 3‑Year Carry‑In HB |











