| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Model | Vostro 3030 MT |
| Processor | Intel Core i7-14700 (14th Gen, up to 5.4GHz, 20-Core) |
| RAM | 8GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Operating System | DOS (FreeDOS – No OS) |
| Form Factor | Mini Tower (MT) |
| Graphics | Intel UHD Graphics (Integrated) |
| Connectivity | USB 3.2, USB 2.0, HDMI, DisplayPort, RJ45 Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| Warranty | 1 Year Dell On-Site |
| Condition | New |



